ירקות- חגיגת צבע ובריאות

ירקות- חגיגת צבע ובריאות
הם אדומים, ירוקים, צהובים, חומים, צהובים, כתומים, סגולים, שחורים, לבנים ועוד. הם טעימים, מוכנים למאכל בצורתם הטבעית או מיועדים לחיתוך ותיבול על פי הטעם. הם מצוינים כתוספת לכל מנה או כמרכיב עיקרי בהכנת המנה –אלו הם הירקות, חגיגת הצבע שעל הצלחת שלנו!

גידול ירקות הוא אחד מענפי החקלאות המובילים בישראל ובעולם כולו. לירקות מייחסים סגולות רפואיות שונות ומגוונות וזאת בשל כמות הויטמינים ונוגדי החמצון שהם מכילים. כמעט בכל מטבח, בכל מנה ובכל תבשיל הם ללא ספק הכוכב המשני שמשנה את העלילה...
תבשילי ירקות או מאכלי ירקות מבוססים על ירקות בצבעים וטעמים שונים, כאשר לכל קבוצת צבע יתרונות בריאותיים, בשורות הבאות נציג לכם מקצתן:
ירקות בצבע אדום
עגבנייה, פלפל אדום, סלק וכרוב אדום נמנים עם קבוצת הירקות האדומים. ירקות אלו טובים למניעת סרטן הערמונית  וגם כל סוגי הסרטן האחרים , מונעים שבץ וסוכרת, מעכבים תהליכי הזדקנות וכמובן, יעילים במיוחד לבעיות ודלקות בדרכי השתן. ירקות אדומים בתוך תבשילי ירקות מאוד דומיננטיים ומשפיעים על צבע המנה.
ירקות בצבע כתום-צהוב
גזר,דלעת, לימון, פלפל צהוב ותירס נמנים עם קבוצת הירקות הכתומים-צהובים. ירקות אלו עשירים בויטמין A   ובויטמין C. הם מצוינים לעיכוב תהליכי הזדקנות, שומרים על בריאות העור וכמובן יעילים מאוד לבעיות במערכת החיסון והעיכול. מאכלי ירקות המבוססים על ירקות כתומים צהובים טובים מאוד גם להכנת מיצים או מרקים.
ירקות בצבע ירוק
קבוצת הצבע הגדולה ביותר, כוללת בין היתר: מלפפונים, ברוקולי, נבטים, , ארטישוק, אספרגוס, סלרי, תרד, אפונה, כרוב, פלפל ירוק, אבוקדו ועוד. ירקות אלו טובים לשמירה על בריאות העור, העיניים, מערכת כלי הלב וכלי הדם. כמעט בכל תבשילי ירקות או מאכלי ירקות שונים תמצאו מינימום ירק ירוק אחד. עשבי התיבול הירוקים נמנים עם קבוצת צבע זו ומאפייניה הבריאותיים זהים.
ירקות בצבע לבן - חום
כרוב לבן, בצלים,כרובית, לפת, כרפס ועוד נמנים עם קבוצת הצבע לבן –חום, לקבוצה זו מיוחסים יתרונות בריאותיים כגון: מניעת סרטן, הפחתת בעיות לב והם נחשבים כמצוינים לבריאות כלי הדם.
ירקות אלו וירקות בצבעים אחרים (סגול, שחור ועוד) ,הינם הבסיס הבריאותי שלנו לכל ארוחה ולכל מנה, הוסיפו ירקות בכל בישול, גם צבע וגם בריאות בתוספת אחת !

Powered by Artvision | Truppo Websites