אוכל גורמה!

אוכל גורמה!
אוכל גורמה הוא שם כולל למגוון מנות מזון בעלות ייחוד, סגנון הכנה מורכב וסגנון הגשה מוקפד ושובה עין. אוכל גורמה מוגש לרוב במסעדות יוקרה או באירועים פרטיים שלשם הכנת מנות המזון מועסקים חברות קייטרינג מובילות ואנינות טעם. אוכל גורמה מתייחס לכל סוגי המנות, החל ממנות ראשונות וביניים, דרך מנות עיקריות ועד למנות אחרונות וקינוחים. כמו כן, גם בתחום הקונדיטוריה תוכלו למצוא אוכל גורמה בדמות מאפים וסוגי עוגות ועוגיות ייחודיים.

עוגות ועוגיות 

עוגות ועוגיות נחשבות למנה אחרונה ברוב מסעדות היוקרה ומוגשות כמנות אחרונות לאחר מנות רבות של אוכל גורמה משובח. עוגות ועוגיות אלו מתאפיינים ב"סוויצ" ייחודי שהופך אותן לחגיגה פריכה וטרייה הנמסה בתוך הפה. הטוויסט הקטן שמוענק לעוגות ולעוגיות יכול להיות בדמות שוקולד מיוחד המונח על עוגה פריכה, פנקוטה על בסיס עוגיות שוקולד ועוד הפתעות מרגשות, מתוקות וטעימות!

מאכלי ים –גורמה

מאכלי ים הם שם כולל למגוון רחב של מנות מזון המיוצר מהחי בתוך המים, לרבות, דגים, פירות ים ואצות. מסעדות גורמה רבות עושות שימוש בסוגים שונים של מאכלי ים לצורך מנות פתיחה או מנות עיקריות. אוכל גורמה על בסיס מאכלי ים הינו מזון המוכן בצורה קפדנית, כאשר כל חומרי הגלם (הדגים, פירות הים ואף האצות) מגיעים טריים היישר מהים אל שולחן השף. מסעדות דגים רבות מתהדרות במנות גורמה מיוחדות על בסיס מאכלי הים. מומלץ להיחשף להיצע הרב של מאכלי הים המוצעים במסעדות אלו, לסגנונות הבישול וההכנה וכמובן לסגנון ההגשה המיוחד ושובה עין של המנות.

אוכל גורמה בכל מנה...

העיקרון המנחה בהכנת אוכל גורמה הוא ביצוע מושלם וקפדני של המתכון המוצע, כמו כן, השימוש בחומרי הגלם האיכותיים ולרוב גם היקרים ביותר. הכנת מנות אוכל גורמה הינו תהליך מתמשך של לימוד, ניסוי ו"שפשוף", גם לשפים המובילים ביותר לוקח זמן להתעסק עם מנות גורמה מיוחדות. מומלץ לכל אחד ואחת ללמוד מתכון חדש של אוכל גורמה אחת לתקופה, לנסות את הכנתו מספר פעמים עד להגעת הטעם, הצורה, הצבע, המרקם וכמובן ההגשה של המנה שרצינו.

Powered by Artvision | Truppo Websites