כמה טעים-ככה בריא!

כמה טעים-ככה בריא!
טענה רווחת טוענת ש...אוכל  בריא אינו יכול להיות טעים, הרשו לנו לחשוף בפניכם "סוד" קטן-גדול, אוכל בריא מבוסס ברובו על חומרי גלם איכותיים ושיטות בישול בריאות ומזינות, ולכן טעמו של אוכל בריא עולה על טעמו של מזון העושה שימוש בחומרי גלם לא איכותיים ולא בריאים.

אוכל בריא יכול להיות כל דבר, החל מסלט ירקות שלקחתם עימכם לעבודה, דרך ארוחת הצהריים שאתם אוכלים ועד לחטיפי הבריאות או שוקולד שאתם מכניסים אל הפה. הכנת אוכל בריא אינה מגבילה את סוגי וכמויות האוכל אלא בעיקר מתרכזת בשיטות הכנה בריאותיות והקפדה על שימוש בחומרי גלם איכותיים, להלן מספר עצות שימושיות להכנת אוכל בריא.

 

אוהבים חלבה? מומלץ לנסות חלבה משומשום מלא ודבש, טעמה קצת שונה מטעמה של החלבה המוכרת, אך ב-100 גרם חלבה משומשום מלא יש כמעט פי 10 יותר סידן מחלבה רגילה.

 

אוהבים שוקולד? פרגנו לעצמכם שוקולד משובח, איכות השוקולד נקבעת בהתאם לכמות מוצקי הקקאו שהוא מכיל. שוקולדים פשוטים מכילים 28% מוצקי קקאו ואילו שוקולד משובח מכיל עד 90%.ככל שאחוז מוצקי הקקאו בשוקולד גבוה יותר, כך הוא בריא יותר.

 

ערכם התזונתי של ירקות קפואים כמעט שווה לזה של ירקות טריים. כשמשתמשים בירקות קפואים רצוי לבשל אותם ישר ממצב קפוא ולא להפשיר קודם, כדי למנוע איבוד רכיבים תזונתיים חיוניים.

 

אוכל בריא עושה שימוש בשן זית כתית טהור, הימנעו מכל שימוש בשמן אחר גם לצרכי טיגון.

כשמטגנים שניצלים או קציצות כדאי להוסיף לתערובת שומשום. הכי כדאי שומשום מלא, שמכיל 975 מ"ג סידן בכל 100 גרם.
ירקות ופירות מאבדים מערכם התזונתי בכל יום שחולף מאז הקטיף-ולכן חשוב לקנותם בכמויות קטנות מדי מספר ימים.

 

נכון שתמיד כדאי להעדיף מזון דל שומן, אבל דווקא במוצרי חלב כדאי להימנע מאלה שמכילים פחות משלושה אחוזי שומן. אפס אחוז שומן פוגע בספיגת הסידן.
גבינה צהובה היא מקור מצוין לסידן, אם כי היא מכילה המון שומן וצבעים שונים. הגבינה הצהובה הטבעית ביותר היא מוצרלה, שמשווקת בצבע בהיר ולא צהוב כמו רוב הגבינות.

 

אוכל בריא הוא עניין של הרגל ותשומת לב לשיטות הכנה נכונות ובריאות לצד שימוש קפדני בחומרי גלם איכותיים. אוכל בריא יכול לחולל שינוי עצום באיכות החיים, מערכת העיכול וכמובן באנרגיה והנמרצות מיד לאחר סיום הארוחה, אתם לא באמת חייבים להרגיש "כבדים" וחסרי כוחות אחרי האוכל...

Powered by Artvision | Truppo Websites