פירות לחיים בריאים

פירות לחיים בריאים
מה דעתם לפתוח את היום עם מנת בריאות הכוללת: חתיכות פרי טרי בתוך יוגורט או בתוך דגני בוקר? פירות הם ללא ספק מאכל מזין ובריא במיוחד, עשיר בויטמינים ובעל ערכי תזונה רבים לגוף האדם. פירות ניתן למצוא בכל ימות השנה, ומחירים הסביר מאפשר לנו לצרוך אותם בכמויות נכונות מדי יום.

לאדם מבוגר מעל גיל 18 הצריכה היומית צריכה לעמוד על 3 פירות ליום, לבני נוער בגיל ההתבגרות, 4 פירות ביום יעשו עבורכם את עבודת הצמיחה הנדרשת, לילדים מתחת לגיל 14 מומלצת צריכה של 2 פירות ביום ולתינוקות וילדים עד גיל 7, הצריכה הנכונה היא 3 פירות ביום.

סוכר הפרי טוב לייצור אנרגיה

סוכר פירות, מוכנה בשפה המקצועית פרוקטוז והוא מתוק יותר מטעמו של סוכר רגיל המכונה סוכרוז. סוכר פירות מספק לגוף אנרגיה חיונית, הממריצה את פעולות כלי הדם ותורמת לריכוז. אנרגיה זו חשובה להתפתחות השרירים ולכן לבני נוער מתבגרים מומלץ לצרוך כמות יומית גדולה יותר של פירות.

כמעט כל הפירות עשירים בסיבים בריאותיים, ויטמינים, מינרלים ועוד. פירות אינם מכילים שומן והקלוריות נמדדות על פי רמת הסוכר בתוך הפרי, פרי בגודל בינוני מכיל קרוב ל-2 כפיות סוכר הנספגות בגוף. בכל מקרה, מומלץ להניח קערת מפירות העונה במרכז הבית ולהפוך את תענוג אכילת הפירות להרגל יומי וקובע עבור כל בני המשפחה.

מתכוני פירות

פירות מהווים בסיס לתבשילים ומאכלים רבים ומגוונים, תוכלו למצוא אותם כפירות יבשים בתוך קדירות צלי ותבשילי בשר מיוחדים, תוכלו לפגוש אותם בתור תבשילי פירות מרעננים בין המנות וכמובן תוכלו לפגוש אותם בתור מתכוני פירות למנות קינוח או מנות אחרונות.

 

לא מעט אנשים נוהגים לבשל את הפירות הטריים ולהגיע אתם יחד עם המנה העיקרית ,לדוגמא: אפרסקים מבושלים לצד נתח צלי מעושן. תבשילי פירות אלו נהנים מטעם מתוק ומיוחד המתווסף לטעם המנה העיקרית. כמו כן, ישנם המון סוגי סלטי פירות המתאימים לכל סוג של ארוחה: חלבית, בשרית או פרווה. מתכוני פירות לסלט ומתכונים לצורך תבשילי פירות יכולים להוסיף טעם אנין במיוחד לכל ארוחה...קחו פרי ותהיו לי בריאים...

Powered by Artvision | Truppo Websites