אין חגיגה בלי עוגה!

אין חגיגה בלי עוגה!
עוגות ועוגיות טובות לכל מטרה, הן יכולות לנוח על השולחן בסיום ארוחה, הן יכולות להופיע שם בזמן אירוח, הן המרכז של כל אירוע או מסיבת יום הולדת, הן מצוינות להתחיל את הבוקר בנחת עם קפה ומאפה צמוד, והן הכי טעימות כאשר הן חמות, טריות ופריכות במיוחד.

הכנת עוגות ועוגיות , אומנם דורשת מומחיות מסוימת בתחום אפיית עוגות או אפיית עוגיות, אך היא בהחלט שווה את מאמץ לימוד המתכון והכנת העוגה או העוגיה על פי המפורט בו.


עוגות ועוגיות ניתן להכין מחומרי גלם רבים ומגוונים ומומלץ מאוד לשים לב לכל שלבי ההכנה המפורטים במתכון, לרבות, כמויות מדויקות, אופן הכנה וזמן חימום על פי סוג התנור שברשותכם.


ריכזנו עבורכם רשימת טיפים שונים שיעזרו לכם בכל שלבי אפיית עוגות או אפיית עוגיות שונות:
כאשר חותכים עוגת קרם מאוד קשה ליצור פרוסות אחידות וחלקות. ה"טריק" הוא לטבול את הסכין בכלי עם מים חמים  ולעשות את זה בין פרוסה לפרוסה.
בזמן אפיית עוגות או אפיית עוגיות מומלץ לשמן את תחתית תבנית האפייה, כך תבטיחו הוצאה חלקה של העוגה מתוך התבנית.
על מנת להכין עוגות ועוגיות רכות יש להוסיף מעט סודה לשתייה לתוך הבצק כאשר טוחנים אגוזים ושקדים לצורך אפיית עוגות ועוגיות, מומלץ להוסיף כפית סוכר או חצי כפית קמח בכדי לספוג את שומן האגוזים ולהניח להם להתפורר בטבעיות כשמוסיפים אגוזים לעוגה, מומלץ לעשות זאת ברגע האחרון, וכך האגוזים יישארו פריכים ולא יספגו את נוזלי הבלילה.

 

במידה והכנתם בצק והוא לא נהיה אחיד, יש להוסיף 1/4 כוס מים קרים ולהמשיך ללוש עוגות הגבינה יוצאות לכם סדוקות מלמעלה? הכניסו קערת מים חמים לתנור והלחות תמנע זאת.

 

כאשר שמוסיפים צימוקים לעוגה או לעוגיות, כדאי לרחוץ אותם היטב ולקמח אותם קלות. פעולה זו תגרום לכך  שהם יהיו מפוזרים בצורה שווה בבלילת ההכנה.

בעת הכנת מילוי לעוגת שמרים, כדאי למרוח על בצק השמרים, לפני פיזור המלית, מעט סירופ מייפל המעניק  מתיקות ולחות ואינו מתייבש באפייה ולכן טעמו מורגש.


 

Powered by Artvision | Truppo Websites