ים של מאכלים

ים של מאכלים
הים הגדול, הכחול והרחב מספק לנו שלושה סוגי מאכלי ים עיקריים: דגים, פירות ים ואצות. לכל אחד ממאכלים אלו מאפיינים שונים,סוגי הכנה שונים וכמובן טעם נפלא ושונה. מאכלי ים נפוצים בעיקר מדינות השוכנות לצד ימים ואוקיינוסים. 

דגים

קבוצת מאכלי ים הגדולה והנפוצה ביותר בישראל ובעולם כולו. כיום, ניתן למצוא לצד דגי ים למאכל גם דגי בריכות. תבשילי מאכלי ים  מבוססים לרוב על מספר מצומצם של דגי מאכל, כגון: דניס, נסיכת הנילוס, אמנון, בקלה, ברבוניה,קרפיון,טונה, לוקוס, בורי, סרדינים ועוד. מתכוני מאכלי ים מדגים  מבוססים על שיטות הכנה שונות, כאשר לכל שיטה יש את מאפייני הטעם והייחוד של בשר הדג.


שיטות ההכנה הנפוצות הן:בישול ,אפייה ,טיגון וצלייה.  תבשילי מאכלי ים על בסיס דגים נחשבים למנות ראשונות ועיקריות כאחד.

פירות ים

פירות הים הינם מאכלי ים לא כשרים ולכן תדירותם במטבח היהודי לא גדולה. בקבוצת פירות הים נמנים בעלי חיים הגדלים בתוך הים ושאינם דגים, בין אלו תמצאו: חסילונים (שרימפס), קלמארי, לובסטר, צדפות, תמנון, צלופח ועוד. מתכוני מאכלי ים המבוססים על פירות ים דומים לתבשילי מאכלי ים המבוססים על דגים, וגם כאן שיטות ההכנה הנפוצות הן: בישול, טיגון, צלייה ואפייה. את מנות תבשילי מאכלי ים על בסיס פירות הים תוכלו למצוא במגוון נרחב של מסעדות לא כשרות הנמצאות בדרך כלל לצד חופי רחצה ותוך ערי חוף.

אצות

מאכלי ים נוספים מבוססים על אצות ים. האצות משמשות בעיקר להכנת מעטפת הסושי ולצרכי תיבול או תוספת במגוון רחב של מתכוני דגים ופירות ים. טעמם של האצות ייחודי ונבדל מדגים ופירות ים וזאת בשל העובדה שאינו מכיל בשר-ים, אלא מופק מצמחים ים חסרי שורש בדרך כלל.

 

שלוש הקבוצות של מאכלי הים השונים עשירים באומגה 3 ומומלצים על ידי תזונאים רבים להרכבת תפריט יומי או שבועי. בשנים האחרונות גדלה צריכת מאכלי הים בצורה משמעותית ומסעדות דגים ופירות ים רבות נפתחות ברחבי הארץ. כמו כן, תוכלו למצוא היצע נרחב של סושיות המעניקות לנו שילוב מיוחד של אצות כמעטפת עם פיסות דגים בפנים, לרוב, אמנון, טונה וסלמון.

Powered by Artvision | Truppo Websites