מתוק, טעם החיים

מתוק, טעם החיים
כולם אוהבים אותו, מגדולים ועד קטנים, כולנו מתענגים על טעמו הממכר והנפלא של השוקולד. שוקולד הוא ממתק אהוב וחומר גלם מתוק המופק מזרעי עף הקקאו. מאכלי שוקולד הם בסיס נרחב של סוגי מאכלים שונים המבוססים על טעמו הייחודי של השוקולד וניתן למצוא אותם בעיקר במנות האחרונות של כל ארוחה.
לאחר תהליך הכנה בסיסי, שוקולד מעוצב בצורות שונות. כיום, תוכלו למצוא שוקולד  בטעמים שונים, כגון:מנטה, תפוז,תות שדה, אגוזים, בננות, שקדים, קרמל ועוד. שוקולד הוא חומר גלם בסיסי בהכנת  בגלידות, עוגיות, עוגות ומגוון רב של קינוחים.

ממתקי שוקולד בציפוי שוקולד ובתוכם מלית מכונים פרלינים והם נחשבים לפסגת ייצור השוקולד. המלית מבוססת על בסיס שוקולד, שמנת או חמאה, ולתוכה מוסיפים מחיות פרי, אגוזים, תבלינים, קרמל ועוד.
מתכוני שוקולד
שוקולד הוא חומר גלם נפלא להכנת מאכלים מתוקים או מאכלי שוקולד שונים. מרבית העוגות והעוגיות המתוקות עושות שימוש כזה או אחר בטבליות שוקולד או בממרח שוקולד. מתכוני שוקולד נחלקים לקבוצות ממתכונים שונות,כגון: קינוחים ומנות אחרונות על בסיס שוקולד, מתכוני עוגות, מתכוני עוגיות, משקאות על בסיס שוקולד ועוד.
כדורי שוקולד, פאי שוקולד, טארט סופלה שוקולד, רוגעלך שוקולד,עוגת טריו שוקולד רבת שכבות, בראוניז, קאפקייס ועוד, הם רק חלק קטן ממגוון עצום של מאכלי שוקולד טעימים ופיריכם שניתן להכין באמצעות מתכוני שוקולד.
כיצד לשמור שוקולד?
שוקולד ידוע כחומר רגיש לארבעה אלמנטים שונים: טמפרטורה,ריח (שוקולד הינו  חומר הסופח ריחות),אור
ולחות. הכי טוב לשמור שוקולד במקום קריר ויבש, ובימי הקיץ החמים ניתן לשמור אותו במקרר. זכרו לבודד את השוקולד מיתר מוצרי המקרר מכיוון שהוא סופח ריחות.
טיפים לעבודה עם שוקולד

  • כאשר עובדים עם שוקולד – צריך להקפיד על שימוש בקערת נירוסטה או זכוכית , חומרים אלו מונעים את שריפת השוקולד מאחר והחום בתוכם מתפשט באופן אחיד
  • בחרו כמשטח עבודה – את שיש המטבח, אין מה לעשות זה אמנם מלכלך אבל השיש מהווה את משטח העבודה האופטימאלי לשוקולד
  • לעולם אל תערבבו מים עם שוקולד – ערבוב שכזה מעלים את הברק מהשוקולד
  • כשאתם מתעסקים עם שוקולד על גז – לעולם אל תשאירו אותו לבד, השוקולד הוא חומר שנשרף מהר ורגע אחד של חוסר תשומת יגרום להתאיידות השוקולד

Powered by Artvision | Truppo Websites